DOSSIER: Who is who?
Filozof, eseista, autor bestsellerowych książek „Potyczki z Freudem. Mity, pokusy i pułapki psychoterapii”, „Co robić przed końcem świata”, „Ucieczka od bezradności”, „Misja Sowy. Tosia, Franek i sekrety filozofii”, „Spotkanie z Filozofią” oraz „Reguły na czas chaosu”; w radiu TOK FM prowadzi „Godzinę filozofów”; twórca podcastu „Skądinąd” (www.patronite.pl/skadinad) dostępnego m.in. na platformach Spotify, Apple Podcasts i Google Podcasts; stały felietonista „Tygodnika Powszechnego”; jego teksty i audycje można znaleźć na stronie www.stawiszynski.org.
15 lat doświadczenia w pracy projektowej i 5 lat w badawczej. Tworzy miejsca do życia i pracy. Autorka obiektów i koncepcji kreatywnych, projektowała przestrzenie dla światowych marek, m.in. Ikea i Chantelle. Współpracuje z instytucjami naukowymi i artystycznymi (Instytut Wzornictwa Przemysłowego, infuture.institute, Łódź Design Festival). Wykłada w School Of Form na Uniwersytecie SWPS. Właścicielka mózgu, który ciągle zapie*dala (lub wersja light, który ciągle gna). W jej głowie siedzi: przyszłość, kosmos i poczucie bezpieczeństwa.
Autorka podcastu #bezpiecznik oraz książki „Szałas na hałas”. Eksploruje relację człowieka z przestrzenią w radykalnie zmieniających się czasach i okolicznościach zewnętrznych.
Bada, na ile rozwój AI wpływa na nasze życie i jak możemy z tego mądrze korzystać. Zajmuje się analizą rozwoju człowieka i tego, jakie kompetencje powinien rozwijać w dobie tak szybko zmieniającego się świata.
Praktykuje i propaguje ideę neuroarchitektury i designu synestetycznego – a więc takiego, który oddziałuje na wszystkie zmysły oraz spekulatywnego, czyli opartego na tworzeniu rozwiązań dla przyszłości.
Łączy wiedzę o biologii człowieka z rozwiązaniami architektonicznymi, które najlepiej wspierają potrzeby i funkcje organizmu. Wyznaje zasadę, że dobrze zaprojektowana przestrzeń to taka, która pozwala komfortowo realizować przypisane jej zadania.
W centrum jej zainteresowań i działań jest relacja człowieka z przestrzenią i obiektami. Doradza i uczy, jak tworzyć design, który poprawia komfort życia, efektywność i dobrostan psychiczny. Specjalizuje się w rozwiązaniach wspierających poczucie bezpieczeństwa.
Katarzyna Jasińska jest menedżerem z ponad 20-letnim doświadczeniem w zakresie sprzedaży i marketingu, przede wszystkim wdrażaniu i rozwijaniu sprzedaży innowacyjnych rozwiązań na polskim rynku.
W maju 2014 roku objęła stanowisko Dyrektora Zarządzającego w firmie Bene Warszawa Sp. z o.o., odpowiadając za rozwój biznesu i budowanie wizerunku firmy w Polsce. Pochodząca z Austrii firma Bene GmbH jest liderem w obszarze innowacyjnych koncepcji biurowych, specjalizującym się w aranżowaniu środowiska pracy i wyposażeniu biur.
Z inicjatywy firm BENE i JABRA wraz z partnerami LENOVO, MICROSOFT, SHARP/NEC, WALDMANN, COLLIERS, EXCLUSIVE NETWORKS, HAYS, SONTE stworzyła w Warszawie Hybrid Workplace Experience Centre. Miejsce, gdzie managerowie IT, działów HR, architekci, projektanci przestrzeni biurowych, czy wręcz właściciele firm mogą w praktyce sprawdzić jak wygląda przemyślane i ergonomiczne środowisko pracy hybrydowej, łączące funkcjonalne, nowoczesne przestrzenie, technologie audio i wideo, oraz usługi ułatwiające produktywną współpracę w erze pracy hybrydowej. Miejsce, gdzie możesz spotkać się ekspertami, którzy doradzą jak stworzyć nowoczesne miejsce pracy, które pozwoli zatrzymać talenty i sprosta oczekiwaniom współczesnych pracowników.
Katarzyna Jasińska ukończyła Akademię Ekonomiczną im. Karola Adamieckiego w Katowicach oraz Podyplomowe Studium Menedżerskie w Szkole Głównej Handlowej. W ostatnich latach jako członek Zarządu polskiego oddziału Sodexo Benefits and Rewards Services, światowego lidera i eksperta w zakresie rozwiązań motywacyjnych, odpowiadała za wypracowanie, realizację i rozwój strategii rozwiązań komplementarnych dla klientów instytucjonalnych. Pracę zawodową łączy z działalnością edukacyjną i społeczną, wspierając kobiety działające w sektorze nieruchomości w ramach Stowarzyszenia WIREP (Women in Real Estate in Poland).
Ma ponad 15-letnie doświadczenie w opiece nad globalnymi klientami z różnych obszarów: od finansów, IT, hotelarstwa przez edukację, medycynę, stowarzyszenia aż pod organizacje charytatywne i sektor publiczny. Od lat porusza się w międzynarodowym środowisku biznesowym i poszerza swoje kompetencje na zagranicznych rynkach. Z powodzeniem współpracuje z klientami z różnych kultur biznesowych w Europie, obu Amerykach i na Bliskim Wschodzie.
Marta zajmuje się rozwojem sieci klientów i partnerów A+V nie tylko w Polsce, ale także za granicą. W nawiązywaniu i podtrzymywaniu relacji biznesowych wykorzystuje wiedzę zespołu ekspertów A+V, doradza w zakresie cyfryzacji biur i adaptacji nowych technologii do pracy hybrydowej. Jej misją jest dążenie do podniesienia poziomu satysfakcji pracowników biurowych, a także wzrost ich efektywności i zaangażowania dzięki standaryzacji i odpowiednio dobranym rozwiązaniom audiowizualnym.
General Manager w CIC Warsaw (Cambridge Innovation Center Warsaw). Specjalizuje się w zarządzaniu elastycznymi przestrzeniami biurowymi, budowaniu społeczności, nowych technologiach oraz rozwojem startupów. Wcześniej Team Leader i Business Development and Partnerships Manager w HubHub Warszawie oraz Community Development Manager w TechHub Warsaw przy Google Campus (obecnie Kampusie Google for Startups).
Przed karierą w sektorze innowacji i zarządzaniu biurami elastycznymi, Dyrektor ds. współpracy międzynarodowej, Dyrektor ds. administracyjnych oraz Koordynator Projektów w Fundacji Instytut Lecha Wałęsy, gdzie kierował projektami związanymi z technologią (Code for Freedom) i kulturą (Solidarity Shorts – International Film Contest). Współorganizował również Światowy Szczyt Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla w Warszawie w 2013 roku. Wcześniej pracował jako koordynator projektów w Fundacji demosEuropa – Centrum Strategii Europejskiej, gdzie zajmował się analizą polityczno-gospodarczą oraz organizował konferencje i spotkania o tematyce zmian klimatu, energetyki oraz relacji Europy z Chinami.
Studiował w Stanach Zjednoczonych (Florida International University), Francji (Sciences-Po) oraz Polsce (Collegium Civitas). Absolwent “Advanced Leadership Program” organizowanego przez Center for Leadership Academy, „XXIII Szkoły Liderów Politycznych” organizowanej przez Fundację Szkoła Liderów, programu szkoleniowego „Profesjonalny Manager w NGO” organizowanego przez Klub Myśli Społecznej Inicjatywy wraz z Collegium Civitas oraz programu mentoringowego “Mentors4Starters”, gdzie mentorowała mu Grażyna Piotrowska-Oliwa, ówczesna CEO Virgin Mobile Poland.
Członek Zarządu Stowarzyszenia “British Alumni Society”, Członek Rady Nadzorczej Fundacji Warsaw.JS, Członek Rady Programowej Venture Cafe Warsaw Foundation oraz Ambasador programu Mentors4Starters.
Architektka z ponad 24 letnim doświadczeniem w branży projektowej. Absolwentka kierunku Architektura i Urbanistyka Politechniki Poznańskiej, od zawsze oddana pasji wnętrzarskiej.
Od 2006 roku, wspólnie z Małgosią Szczepaniak, współtworzą markę BSD’SIGN, która specjalizuje się w projektowaniu nowoczesnych i funkcjonalnych biur.
Przedsiębiorczyni znana z wyjątkowego podejścia do biznesu, opartego na Wartościach.
Jest zaangażowana w każdy aspekt działalności firmy, od koncepcji po realizację. Ma na uwadze nie tylko w sukces projektów, lecz także budowanie solidnych więzi między pracownikami i wspieranie indywidualnych talentów.
W swoim zespole najbardziej dumna jest z umiejętności wspólnego działania projektantów, zaangażowania oraz faktu, że „lubią to, co robią i lubią siebie nawzajem”. I głównie dzięki temu Team BSD’SIGN zamknął rok 2023 rekordową liczbą 34 tysięcy m2 wydanych projektów wykonawczych i interior designu.
Prywatnie – żona architekta, zafascynowana Gallupem i zatopiona w podcastach na każdy temat.
Jagoda Leszczyńska posiada blisko 15-letnie doświadczenie w branży IT, lead managementu, performance marketingu oraz międzynarodowego marketingu produktów dla sektora B2B. Wcześniej, przez ponad 10 lat, pracowała w Bechtle, gdzie odpowiadała między innymi za współpracę z kluczowymi producentami IT, budowanie relacji z partnerami, zarządzanie kampaniami marketingowymi oraz działaniami z zakresu public relations –zarówno na rynku polskim, jak i międzynarodowym.
W GN Group, Enterprise Marketing Manager odpowiedzialna za tworzenie i realizowanie strategii w regionie CEE marki Jabra, lidera w dziedzinie biznesowych i konsumenckich rozwiązań audio i wideo. Zarządza działaniami marketingowymi w segmencie rozwiązań biznesowych Jabra w Polsce, Czechach i Rumunii. Do głównych zadań należy: planowanie i implementacja strategii marketingowych, nadzór nad kampaniami komunikacyjnymi oraz wspieranie projektów sprzedażowych dla produktów audio i wideo z portfolio rozwiązań B2B marki Jabra. Jest także odpowiedzialna za rozwój kanału sprzedaży, współpracując bezpośrednio z dystrybutorami, partnerami handlowymi i sprzedawcami oraz prowadząc działania dedykowane klientom końcowym.
Z inicjatywy firm JABRA i BENE wraz z partnerami LENOVO, MICROSOFT, SHARP/NEC, WALDMANN, COLLIERS, EXCLUSIVE NETWORKS, HAYS, SONTE stworzyła w Warszawie Hybrid Workplace Experience Centre. Miejsce, gdzie managerowie IT, działów HR, architekci, projektanci przestrzeni biurowych, czy wręcz właściciele firm mogą w praktyce sprawdzić jak wygląda przemyślane i ergonomiczne środowisko pracy hybrydowej, łączące funkcjonalne, nowoczesne przestrzenie, technologie audio i wideo, oraz usługi ułatwiające produktywną współpracę w erze pracy hybrydowej. Miejsce, gdzie możesz spotkać się ekspertami, którzy doradzą jak stworzyć nowoczesne miejsce pracy, które pozwoli zatrzymać talenty i sprosta oczekiwaniom współczesnych pracowników.
Jarek Kierkowski od 2000 r. pełni funkcję Dyrektora Handlowego w Konsbud Audio Group (firma, zajmująca się dystrybucją i integracją systemów pro audio i AV). Zarządza zespołem Handlowców i nadaje kierunki rozwoju i działania. Wcześniej pracował jako realizator dźwięku w jednej z największych firm nagłośnieniowych, Fotis Sound.
Branżę pro audio/AV zna od podszewki, świetnie wyczuwa rokujące produkty i biznesowe nisze.
Od 2020 opowiedziany za projekt b.partAV – brand w ramach organizacji Konsbud Audio dedykowany branży ProAV. Głównym zadaniem b.partAV jest promocja i dystrybucja produktów firmy Biamp w Polsce.
Inżynier Budownictwa i Manager, od ponad 20 lat związany z nieruchomościami komercyjnymi na stanowiskach Dyrektora CH Galerii Mokotów (Westfield Mokotów obecnie), Dyrektora CH Promenada, Dyrektora w Assets Services Cushman & Wakefield. Paweł zna tematy dotyczące nieruchomości jako inżynier budownictwa i jako zarządzający procesami dotyczącymi każdego etapu życia obiektów. Jest zaangażowany nie tylko na stanowiskach i dla firm z którymi pracował, lecz także dzięki aktywności w stowarzyszeniach branżowych, w IFMA Polska i dla Proptech Foundation. Obecnie Paweł pracuje dla projektu b.partAV, w ramach organizacji Konsbud Audio. „Jako inżynier i manager poczułem misję wsparcia moją wiedzą i doświadczeniem cudownych trendów technologicznych branży nieruchomości komercyjnych:
Hybrid Work Environments,
Immersive and Interactive Experiences,
Artificial Intelligence and Automation,
Green AV Solutions,
Enhanced Cybersecurity”.
Piotr Świętochowski to entuzjasta nowych technologii z pasją do tworzenia lepszych środowisk pracy i upraszczania codzienności. Jako specjalista w dziedzinie HR, Piotr koncentruje się na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, które zmieniają sposób, w jaki firmy zarządzają zasobami ludzkimi. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy dużymi organizacjami w kontekście automatyzacji i transformacji cyfrowej HR.
W trakcie swojej kariery, Piotr z powodzeniem łączył nowoczesne technologie z praktycznymi aspektami zarządzania personelem, zawsze kładąc nacisk na człowieka i pracownika jako centralne elementy każdego procesu. Jego wystąpienia skupiają się na zagadnieniach HR Tech i Innowacjach, przybliżając słuchaczom przyszłość pracy i nowe możliwości, jakie przynosi rozwój technologii.
Piotr chętnie dzieli się wiedzą i doświadczeniem, inspirując innych do odkrywania i wdrażania nowatorskich rozwiązań w swoich organizacjach. Jego prelekcje są pełne praktycznych wskazówek i przykładów, które pomagają zrozumieć, jak można wykorzystać nowe technologie, aby stworzyć bardziej efektywne i przyjazne środowisko pracy.
Ponad 15-letnie doświadczenie w sprzedaży do sektorów Mid-market i Enterprise rozwiązań profesjonalnych oraz rozwijaniu struktury opartej na aktualnych trendach rynkowych. Jego gruntowna wiedza techniczna o rozwiązaniach do projektowania, architektury, mechaniki oraz grafiki pozwala mu na świetne rozumienie rynku i obecnych trendów oraz strategii biznesowej, połączone z entuzjazmem nauki i testowania nowych technologii. Dzięki możliwości pracy na różnych stanowiskach zna spectrum kanału dystrybucji, partnerskiego, ale również perspektywy klienta końcowego. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywał u największych światowych liderów rynku IT Lenovo oraz HP Inc.
Architekt i badacz, zawodowo związany ze studiem Workplace, w ramach którego zajmuje się badaniem i projektowaniem przestrzeni pracy. Bierze udział w procesach badawczo-projektowych, w ramach których analizuje potrzeby użytkowników i organizacji biznesowych, przekładając to na architekturę. W swojej pracy wykorzystuje umiejętność adaptacji, obserwacji i dostrzegania niewidocznych na pierwszy rzut oka powiązań.
Współtwórca i redaktor Kwartalnika RZUT, odpowiedzialny z ramienia Oddziału Warszawskiego SARP za powstanie ZODIAKU Warszawskiego Pawilonu Architektury.
Colliers
Ekspertka Colliers Define doradzająca w kompleksowych procesach planowania, projektowania, organizowania i transformacji przestrzeni dla dużych marek korporacyjnych. Odpowiada za badanie potrzeb firm i ich pracowników, analizę obecnych powierzchni, formułowanie strategii hybrydowego środowiska pracy i zarządzanie zmianą przy przeprowadzce do nowej przestrzeni. Pracuje również na Wydziale Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, gdzie uczy m.in. wykorzystywania badań w projektowaniu i zarządzania designem.
Allegro
Manager działu Digital Workplace w Allegro odpowiedzialnego za cyfrowe środowisko pracy. Od początku swojej kariery ściśle związany z IT, a od 12 lat skupiający się na zarządzaniu zespołami IT od 15 do nawet 120 osób. W Allegro od nieco ponad roku odpowiada za zapewnienie pracownikom optymalnego zestawu narzędzi ułatwiającego codzienną współpracę w modelu pracy hybrydowej pomiędzy kilkoma krajami.
W codziennej pracy motywują go ciekawe projekty i praca z ludźmi potrafiącymi nieszablonowo myśleć. Zawsze uważa, że nie ma sytuacji bez wyjścia, czasem trzeba tylko wyjść poza utarte schematy myślenia.
Hybrid Work Solutions & Peripherals (ex-Poly) Poland
HP
Ernest Walasek, Collaboration Specialist, Poland Hybrid Working & Peripherals, z wykształcenia prawnik specjalizującym się w prawie karnym, od 2011 roku działa jako specjalista ds. handlowych w amerykańskich firmach technologicznych, w obszarze IT. Skupia się na rozwiązaniach sieciowych, cyberbezpieczeństwie oraz systemach audio i wideokonferencyjnych w modelu pracy hybrydowej. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu wspiera firmy w procesie transformacji cyfrowej, pomagając im efektywnie wykorzystywać nowoczesne technologie.
ISS
Łukasz Żbikowski pełni rolę Head of Projects Business Services & IT, jest związany z firmą ISS od ponad 7 lat. Odpowiada za realizację projektów i wsparcia technicznego w ramach zespołu Capital Projects; prowadzi projekty w formule Design&Build&Maintain. Posiada doświadczenie w pracy związanej z analizą ryzyka, wsparciem działów IT i procesów ciągłości biznesowej.
ISS
Jan Pawlik zajmuje stanowisko Workplace Management Director. Jest architektem z wieloletnim doświadczeniem. Do ISS dołączył w 2019 roku by rozwijać tworzenie kultury i organizacji miejsc pracy. Wraz z zespołem jako pierwszy na świecie uzyskał dwukrotnie platynowy certyfikat Mobility Mojo przyznawany inkluzywnym przestrzeniom o wysokiej dostępności dla użytkowników.
Digital Real Estate
Menedżer z wieloletnim doświadczeniem korporacyjnym i lider transformacji cyfrowej. Ponad 15 lat doświadczenia w doradztwie w zakresie oprogramowania biznesowego, technologii i badań dla sektora Real Estate. Mentor i współzałożyciel Proptech Foundation. Prywatnie zapalony wspinacz, a w wolnych chwilach uprawia pomidory.
Posiadam 10-letnie doświadczenie w zarządzaniu powierzchniami biurowymi z perspektywy globalnego najemcy, jako FM.
Zarządzam aspektami dotyczącymi infrastruktury i zasobami fizycznymi w Polsce oraz w krajach europejskich.
W swojej roli staram się być partnerem biznesowym i wspierać organizację, wykorzystując swoje umiejętności operacyjnie i strategiczne.
Bardzo cenię pracę dynamiczną, wielofunkcyjną oraz w towarzystwie różnych kultur i narodowości. Wartością dodaną na pewno jest pasja, która narodziła się wraz z tą przygodą.
Czynnie uczestniczę w życiu nieruchomości komercyjnych na rynku polskim. Jestem członkiem kilku branżowych stowarzyszeń, w tym przewodniczącą Grupy Rewizyjnej WIREP oraz członkiem Polskiej Rady Facility Management w ramach Grupy ds. Workplace.
JLL
Adam odpowiada za rozbudowę kompetencji JLL w dziedzinie elastycznych rozwiązań biurowych w Polsce.
Specjalizuje się w świadczeniu usług doradczych dla najemców – w zakresie wprowadzania elastyczności do ich strategii nieruchomościowych, a także dla inwestorów – w rozwijaniu ich własnych koncepcji flex czy we wprowadzaniu operatorów do ich budynków, jak również dla tych ostatnich – w zakresie optymalnego wzrostu i rozwoju. W ramach pracy z najemcami skupia się na opracowywaniu krótko- i długoterminowych strategii, ze szczególnym uwzględnieniem możliwości stopniowego wzrostu, które obejmują zarówno tradycyjne, jak i elastyczne powierzchnie biurowe.
Przez ponad 18 lat doświadczenia zawodowego, Adam zarządzał wieloma przedsięwzięciami biznesowymi, marketingowymi oraz eventowymi. Przed dołączeniem do JLL w 2018 roku, współtworzył należący do Adgar koncept coworkingowy Brain Embassy.Jest absolwentem zarządzania w warszawskiej SGH, uzyskał też certyfikat Real Estate Economics and Finance na London School of Economics oraz Sustainable Real Estate na Uniwersytecie Cambridge. Ukończył ponadto studia latynoamerykańskie na Uniwersytecie Warszawskim.
Cushman & Wakefield
Mariola posiada ponad 18-letnie doświadczenie zawodowe.W ciągu ostatnich lat na stanowisku Client Account Manager, odpowiadała za region Europy. Odgrywała kluczową rolę w zarządzaniu portfelem nieruchomości biurowych klientów, współpracując na bieżąco z kierownictwem firmy oraz zapewniając stały kontakt pomiędzy wszystkimi interesariuszami w wielu krajach Europy. Obecnie odpowiada za kierowanie swoim zespołem w obszarach strategii miejsca pracy, zarządzania zmianą, certyfikacji WELL i części „Social” w ESG, dbając rozwój zespołu w tych kluczowych obszarach. Mariola ma szczególnie imponującą wiedzę na temat neuroróżnorodności. Skończyła studia „Neurodiversity in the Workplace” oraz jest wolontariuszem w fundacji Neurodiversity in Business w Londynie. Swoją wiedzę z tego zakresu wykorzystuje, aby zapewnić klientom strategiczne wsparcie w tworzeniu w pełni włączających środowisk pracy. Mariola jest także cenionym członkiem Zespołu ds. zrównoważonego rozwoju, gdzie koncentruje się na certyfikacji Well i ratingu Well Equity
Cushman & Wakefield
Joanna Szczepańska jest jednocześnie psycholożką po uniwersytecie i architektką po politechnice. Należy do grona najbardziej doświadczonych ekspertów środowiska pracy w Polsce. Od 18 lat opracowuje strategie projektowe dla przestrzeni prywatnych i publicznych, takich jak biura, ale też i muzea oraz miejskie parki. Obecnie pełni funkcję dyrektorki w Cushman & Wakefield w Warszawie, gdzie mierzy się z wyzwaniami pracy nowej ery w świecie VUCA.
Wiele lat mieszkała w Monachium, gdzie uczyła się strategii środowiska pracy u źródła, czyli w legendarnej firmie DEGW. Tam z powodzeniem wdrażała globalne strategie miejsc pracy dla wielu firm z listy Fortune 500, np. opracowanie strategii portfolio dla 22 lokalizacji Deutsche Bank w Niemczech, prowadzenie globalnego programu zarządzania zmianą dla UBS czy projekt głównej siedziby Amazon.
Miała zaszczyt być przewodniczącą jury międzynarodowego konkursu EUROPAN, opiniować plan miejscowy ścisłego centrum Warszawy i wykładać na Uniwersytecie Warszawskim.
Aktywnie angażuje się społecznie wraz z All Hands w odbudowę wiosek w Nepalu czy Organizacji Narodów Zjednoczonych w Polsce na rzecz bezpieczeństwa kobiet w przestrzeni publicznej.
Jest zapalonym nurkiem na wstrzymywanym oddechu do 20 metrów oraz podróżniczką na ponad 2000 mil podmorskiej żeglugi.